Popis řešení

Jak se střecha používá?

Sbalenou krycí plachtu pohodíte na hladinu svého bazénu a připojíte k ní nafukovací hadici. Než se balík folie vzduchem rozvine, je čas jeho okraj urovnat a ukotvit. Vše se dá zvládnout bez pomocníka do 10 minut. Vzduch nafoukaný pod plachtu vyklene nad Vaším bazénem geniálně jednoduchou střechu ve tvaru bubliny, která od jara po zimu odolá rozmarům každého počasí. Můžete zapomenout na kaluže špíny na staré plovoucí plachtě.

Jak se střecha z bazénu sundává?

To je ještě snadnější. Jednoduše uvolníte poutací oka. Pak už stačí jen povytáhnout spodní okraj plachty v jednom místě z vody. Tím se vzduch vypustí a kryt splaskne. Po stažení z hladiny ještě pro sbalenou folii vyberete bezpečné místo ať je připravena po koupání opět bazén ochránit.


Více o tom jak je to snadné a jednoduché

Na první pohled se zdá být řešení neuvěřitelné, snadné a jednoduché. Ale ono skutečně snadné a jednoduché je. Stačí mu jen uvěřit.

Zkuste si položit pokusnou tenkou folii na hladinu podobně jako se používá ta známá bublinková, která plave právě díky svým bublinám. Když pod tu svou folii bez bublin fouknete vzduch a ten se Vám pod ní podaří udržet, poplave vám stejně,i když jen jako jedna větší bublina. To se ale podaří jen když bude okraj folie po celém obvodu ponořen pod hladinu. Vzduch tak nemá kam utéci. Zkuste si to třeba s nafouknutým foliovým sáčkem. Rozdíl je jen v tom, že pod svou folii můžete nafoukat tolik vzduchu, že bude-li mít správný tvar a bude dostatečně velká, vytvoří jednu bublinu nad celým bazénem. Stačí ji pak jen uchytit tak aby byl okraj po celém obvodu ponořen. Když se přidá na bublinu ještě límec po kterém vše mokré steče mimo bazén, už je rozdíl mezi bublinkovou folií a naší velkou bublinou nesrovnatelný. Z žádné obyčejné ani z bublinkové folie ležící na hladině nesteče špína mimo bazén tak jako z jedné foliové bubliny nad celým bazénem. Ještě nevěříte? Vyzkoušejte si to!

Nafukování

Pro plné vydutí krytu postačí jen velmi nízký tlak (do 10 mm vodního sloupce) při kterém plachta udrží svůj tvar a nepohrává si s ní vítr. Potřebný tlak je menší než na jaký se obvykle ústy plní nafukovací hračky nebo matrace. Pro stékání vody je tlak dostatečný. Při rovnoměrném zatížení sněhem v zimním období dochází uvnitř ke stlačení a narůstá úměrně hmotnosti sněhu protitlak. Proto ani před zimou není nutné plachtu tlakem nadměrně přeplňovat. V podstatě platí, že tlak uvnitř je úměrný hmotnosti nebo síle zátěže. Čím hmotnější je, tím větší je tlak uvnitř.

K nafukování krytu potřebujete vhodný zdroj vzduchu. Jak už víte, stačí velmi nízký provozní tlak. Větší nárok však bude kladen na množství vzduchu, protože to přímo ovlivní dobu strávenou nafukováním. Vlastníte-li vysavač s výstupem pro napojení hadice, máte o starost méně. V opačném případě je možné zdroj nafukování zajistit i s naší pomocí.

Parametry

Naše řešení nabízíme pro celou škálu nadzemních i zapuštěných zahradních bazénů pravidelných geometrických tvarů. Rozměrově foliový kryt vyrábíme podle konkrétního bazénu na zakázku, nebo v sériích pro nejrozšířenější typy bazénů v závislosti na poptávce.

Foliový kryt je vhodný k celoročnímu využití a uplynulých 5 let ověřování životnosti na bazénu prokázalo, že v našich povětrnostních podmínkách odolává letnímu slunci i 30 cm vysoké sněhové pokrývce.

Kryt vyrábíme ze speciálního PVC materiálu s protimrazovými a UV stabilizujícími přísadami. Jednotlivé části jsou svařeny metodou vysokofrekvenčního ohřevu a zaručují dostatečnou odolnost pro účel ke kterému je výrobek určen.

Pro správnou funkčnost je důležitá stabilní výška hladiny měřená od horního okraje bazénu. Pokud je bazén na zimu odpouštěn pod úroveň napojení vratných trysek filtrace na nižší hladinu, je nutné s tím při výrobě počítat.

ochrana proti dešti, sněhu, větru, padajícímu listí, ...